Ms. J. Facer

Principal

   

PRIMARY

Mr. O. Ola Said

Primary Headteacher

Mr. B. David

Primary Vice Principal

Ms. M. Roberts

Primary Assistant Principal

Ms. D. Whight

Primary Assistant Principal (SENDCo)

Ms. L. Baldwin

Primary Assistant Principal

   

SECONDARY

Ms. K. Marshall

Secondary Headteacher

Ms. F. Freeman

Vice Principal (Mat Leave)

Mr. A. Collingwoode-Williams

Vice Principal & Designated Safeguarding Lead

Mr. T. Phillips

Vice Principal

Mr. W. Luck

Assistant Principal: Sixth Form

Ms. J. Bates

Assistant Principal: Teaching & Curriculum (Mat Leave)

Ms. S. Bell

Assistant Principal: Teaching & Curriculum

Ms. E. Lacey

Assistant Principal: Teacher Development

Ms. C. Thomson

Assistant Principal: Data & Assessment

Mr. A. Corcoran

Assistant Principal: Pastoral (KS3)

Ms. A. Tagg

Assistant Principal: Pastoral (KS4)

Ms. D. Sufi

Assistant Principal & Deputy Safeguarding Lead (Mat Leave)

Ms. F. Kearns

Senior Teacher: Reading

Ms. I. Fasulo

Senior Teacher: Personal Development

Ms. D. Harter

SENDCo

   

PASTORAL

Ms. O. Hassan

Nursery Manager

Ms. L. Bennett

Head of Year 1 & 2

Ms. J. McGroary

Head of Year 3 & 4

Ms. A. Bellou

Head of Year 5

Ms. E. Stanley

Head of Year 6

Mr. G. Norton

Head of Year 7

Mr. J. Wilmot

Head of Year 8

Mr. A. Panteli

Head of Year 9

Mr. B. Povey

Head of Year 10

Mr. A. Kwarteng

Head of Year 11

Mr. D. Mingay

Head of Year 12

Ms. I. Fasulo

Head of Year 13

   

TUTORS

Reception

 

Ms. N. Cabot

R-Browne

Ms M. Donald

R-Carle

Ms. M. Neophytou

R-Jeffers

   

Year 1

 

Ms. C. James-Foster

1-Ahlberg

Ms. E. Rees Gara

1-Rosen

Ms. E. Guler

1-Seuss

   

Year 2

 

Ms. D. Butawan

2-Bright

Ms. E. Bennett

2-Dahl

Ms. B. Colak

2-Rowland

   

Year 3

 

Ms. J. McGroary

3-Hawking

Ms. E. Kwakye

3-Jemison

Ms. T. Greg-Onwuneme

3-Lovelace

   

Year 4

 

Ms. N. Laghzali

4-Al-Fihri

Ms. A. Ucrak

4-Darwin

Mr. D. Maule

4-Evaristo

   

Year 5

 

Ms. I. Samuels

5-Angelou

Ms. F. Jabuni

5-Kamkwamba

Mr. D. Dalton

5-Seacole

   

Year 6

 

Ms. A. Bellou

6-Braille

Ms. M. Ansah

6-Johnson

Ms. S. Cross

6-MacArthur

   

Year 7

 

Ms. L. Russell & Dr. W. Hayes

7-Argentina

Ms. L. Canham

7-China

Ms. G. LaTouche

7-Croatia

Ms. A. Smith

7-Iceland

Ms. N. Dell

7-Morocco

Ms. L. Letherbarrow

7-Samoa

Mr. A. Famer

7-USA

   

Year 8

 

Mr. M. Dukinfield & Ms. T, Adegbayibi

8-Cuba

Mr. J. Bryden

8-Denmark

Ms. F. Siyahturp

8-Greece

Mr. G. Foster

8-NewZealand

Ms. L. Williams

8-Senegal

Ms. A. Constanti

8-Thailand

Mr. T. Moyser & Ms. G. Rahman

8-Uruguay

   

Year 9

 

Ms. L. Holmes

9-Australia

Mr. J. Muschett

9-Canada

Ms. E. Kidega

9-Egypt

Mr. C. Fulford

9-Germany

Ms. W. Puscasu

9-Italy

Ms. C. Healy

9-Japan

Mr. Z. Welderufael

9-Paraguay

   

Year 10

 

Ms. S. Raphasha

10Colombia

Ms. A. Norton

10Fiji

Mr. R. Beta

10France

Mr. K. Kiameso

10Nigeria

Ms. M. Waldmeyer

10Peru

Ms. S. Shote

10Portugal

Ms. J. Chaussat

10SouthKorea

   

Year 11

 

Ms. S. Hussein

11Brazil

Mr. J. Mulonso

11Ghana

Ms. A. Azhar

11Mexico

Ms. M. Kavanagh

11Netherlands

Mr. A. Atkins

11Philippines

Ms. M. Alexander

11Spain

Mr. P. Saint-Bryant

11Tonga

   

Year 12

 

Mr. T. Kidgell

12Bath

Mr. M. Stevenson

12Bristol

Ms. S. Bauernfreund

12Cambridge

Mr. J. Harrison

12LSE

Mr. M. Jobling

12StAndrews

   

Year 13

 

Mr. J. O`Connell

13Aberystwyth

Ms. A. Khemchand

13Berlin

Ms. A. Yousuf

13Essex

Ms. E. Okine

13Middlesex

Ms. C. Hanley

13Nottingham